Zapomnimo si 10 stvari 

1
Vsi programi se pri JUDO začenjajo z:
void main( ) {
In končajo z:
}

2
Vse vrstice se zaključujejo z (;). 

3
Imena spremenljivk ne smejo vsebovati presledkov in različnih ločil, mkot so pike in vejice.starostJaneza je pravilno ime, starost-Janeza pa ne.

4
Uporaba velikih in malih črk je v Javi pomembna. To velja  za spremenljivke (na primer starostJaneza), funkcije (primer printLine), ključne besede (primer void) in tipe podatkov (primera int in String).  To pomeni, da starostJaneza ni isto kot starostjaneza in Void ni isto kot void.

5
Spremenljivke lahko poimenujemo (skoraj) poljubno. Vzemimo spremenljivko, ki predstavlja našo starost. Lahko bi jo poimenovali  dsf87JKSD, vendar je bolje in bolj jasno, če ji damo ime starost

6
Deklaracija spremenljivke je, kjer napovemo, kakšen tip podatka bo v njej. Deklaracija spremenljivk je običajno prva stvar, ki jo naredimo v programu. Nekaj primerov deklaracij::

int starostJaneza;
double cenaTorte;

7
Prireditev spremenljivke je, kjer le-tej dodelimo neko vrednost. Običajno delamo to takoj za deklaracijo in seveda med samim programom. Nekaj primerov, ko  imamo ostočasno deklaracijo in prireditev: 

int starostJaneza = 17;
double cenaTorte = 1.25;

8
Ne pričakujmo, da bo že naš prviprogram pravilen. Vsi delamo napake. Tudi ti jih boš zanesljivo imel. Ko sprožimo program in dobimo obvestila o napakah, preberimo obvestila, poglejmo, v kateri vrstici je računalnik našel napako. V urejevalniku uporabimo morda opcijo "Goto Line" in skočimo takoj na napačno vrstico. Včasih so številke vrstic zavajajoče. Napaka se morda nahaja nekaj vrstic prej ali za podano vrstico.
Vztrajaj pri odpravljanju napak in poskusih izvajanja programa, dokler ne dobiš sporočila "Compilation successful." in se tvoj program pojavi tako, kot pričakuješ.

9
Nekaj pogostih in uporabnih matematičnih operatorjev je:

+	seštevanje
- odštevanje
* množenje
/ deljenje

Primeri:
polovica = celota / 2.0;
produkt = 3 * 4;

10
Najbolj pogoste programerske napake so naslednje: